Danfoss 119-9660 ECM Axial Fan Kit 18in (450mm) 380-480VAC 3Ph Motor, Fan Blade and Grill for Condensing Unit EC102/35D3G84-AS450/56S01-01-G Identical 119-9659
Price per Each
SKU
G119-9659
In stock
Use: For Condensing and Evaporator Units. Extraction fan
Includes: The set includes Motor, Blades and Grill assembled for easy installation
Details: 18in Fan Blade for 230V 1Ph with 4 attachment point
Will fit: Danfoss
Fan motor may be used for universal applications with the similar characteristics
Weight : 21.0 LBR
Model : 119-9660
G119-9659
New
Data sheet
Product Feature